Hlaď mě tak, jako bys hladil kočku!

„Představ si, že ti na klín skočí kočka. Ty ani nevíš jak, ale už jí hladíš a hladíš jí přesně tak, jak jí se to líbí a jak ona chce, ale navíc to hlazení baví i Tebe. Ona totiž kočka přesně ví, co chce, ale zároveň moc dobře ví, co nechce“, říká Silvie, expertka na intimitu.

animals-617305_960_720

Přesně tak se chci milovat i já – Eva. Vlastně tak chci žít a prožívat nejen svou intimitu, ale i svůj život. Chci být dvounohá kočka, která v posteli i v životě ví, co chce a nenechá nikoho dělat nic, co se jí samotné nelíbí. Respektuje své pocity a cykly, ve kterých my ženy žijeme.

Silvii Šabackou jsem objevila na internetu, když jsem si objednala její masáž Rozkvétání. Zjistila jsem, že je to vlastně žena, kterou mi několik měsíců doporučovala moje kamarádka.

Intimita je téma, které se nevyhne ani mé profesi kartářky.

Mnoho vztahů a ani ty mé nebyli výjimkou. Mají potíže v oblasti intimity a moji klienti je se mnou během sezení řeší. Sama nyní procházím podobným problémem, jako měla Silvie, než nastoupila na cestu Sexological bodywork. S manželem máme také intimní půst, za který může nešetrný zákrok LEKAŘe, který mě po pro mě orgasmickém porodu vyšetřil. Vím, že mě nešetrnou péčí poranil a následně bez umrtvení zašíval. Byla to odporná zkušenost a mé tělo si ji pamatuje.

Po masáži mi vysvětlila, že moje vagína si pamatuje právě tuto bolestivou zkušenost a při našem milování s manželem prožívám opět „vzpomínku“ na šití. Spolu s dotekem se na bolavých místech zároveň „dotýkám“ velmi nepříjemné „vzpomínky“ na šití, neboť vagína nerozlišuje, kdo se jí dotýká. Vyplavuje se z podvědomí vzpomínka na bolest a proto je i naše milování bolestivé. Mysleli jsme si to s manželem oba, že pan LEKAŘ nám zařídil období půstu. Na druhou stranu vím, že díky tomu mám alespoň impulz k tomu, abych si svou intimitu poléčila do hloubky.

Z masáže jsem byla nadšená.

Silvie je opravdu profesionálka, díky které jsem se v její blízkosti cítila v bezpečí. Darovala jsem si její masáž k Vánocům. Přestože jsem byla zcela nahá, během masírování (zakrytá pouze šátkem, který se postupně přesouval po mém těle) jsem se cítila uvolněná a nepociťovala jsem žádnou nepříjemnou emoci. Bylo to naprosto osvobozující. Zjistila jsem, že je nejen tantrická masérka, ale hlavně že se věnuje ženám a to pomocí nejen terapie sexological bogywork. Prošla výcvikem u Denisy a Richarda a nyní je na cestě objevování obrovského potenciálu léčení skrze naše tělo díky výcviku somatic experiencing (SE).

Rozhodla jsem se ji malinko vyzpovídat.

 

Proč sis vybrala cestu Sexological bodywork (CSB)?

Když jsem potkala svého manžela, tak mi kamarádka doporučila kurz Denisy a Richarda.  Jeli jsme tedy na kurz a prožili na něm hodně aha momentů. Bylo nám tam příjemně a šli jsme do kurzu masáží. Cítila jsem, že je v tom smysl. V rámci ročního výcviku jsem otěhotněla. Porod se tak stal v našem vztahu obrovským zlomem a po roce a půl jsem začala zjišťovat, že se ve mně hromadí velké množství zloby a jsem na svého partnera opravdu vzteklá.

V určitém momentu se mi do ruky dostala kniha Cesta vášně, která mi byla velikým zrcadlem a já pochopila, že můj vztek a má frustrace pramení z toho, že spolu intimně nežijeme. A tehdy přišel další zlom a já se rozhodla vzít sexualitu do svých rukou. Šla jsem na individuální masáž přímo k Richardovi a přišlo něco, co jsem nečekala: v momentě, kdy se jen přiblížil k intimním partiím, jsem okamžitě odletěla z těla. Ten prožitek, že své tělo nechávám tady ve světě bez svého vědomí napospas všemu, byl pro mě tak silný, že jsem věděla, že takto dál nechci.

Naopak chci převzít zodpovědnost za svou sexualitu, za své tělo, chci udělat vše proto, abych zůstala tady a teď a přítomná (neodletět), zkrátka chci vzít to, co se děje zpět do svých rukou a přestat vše házet na partnera: „Ty se semnou nechceš milovat, ty se mě nedotýkáš, ty mě nemiluješ…“. Navíc už jsem v té době masírovala v Brně v jednom Tantrickém studiu, takže jsem to brala i jako možnost rozšířit si své působení. Když jsem prošla CSB, zjistila jsem, že vědomá práce s tělem je to ono a postupně jsem se odklonila na svou vlastní cestu, po které nyní kráčím. Díky SE jsem do své praxe přidala jemnost a velký respekt k hranicím klientky a také k míře prožitků, které je schopná zvládnout a hlavně po našem setkání integrovat.

couple-731890_960_720

Silvie, změnilo se tedy něco ve vašem milostném životě?

Určitě. Když jsem procházela kurzem CSB, byl manžel v zahraničí a já jsem ho jela navštívit. Chtěla jsem s ním prožít všechny mé vhledy, které jsem v sobě objevila během výcviku. O tom jak potřebuji, aby se mě manžel dotýkal, o tempu a způsobu našeho milování. Když jsem přijela a poprvé jsme se pomilovali tím způsobem, který jsem prozkoumávala, tak jsem na sebe byla hrdá. Hrdá, že jsem to dala, že jsem se celou dobu cítila a vnímala své tělo a respektovala své potřeby. Byla jsem na sebe pyšná.

Když jsem se však zeptala manžela, jak se mu to líbilo, přišla odpověď: „ No, nemusel bych to takhle mít vždycky“.  CO? COŽE?!  jak nemusel?!! Takhle už to musí být vždycky, běželo mi hlavou. Sekla jsem se. Pak už jsme se celý ten týden, co jsem tam byla, hádali. Něco si umaneš a chceš to zavést do praxe a z druhé strany přijde „NOOO, co to tady je?“ (směje se Silvie, během vyprávění). Pak jsem se vrátila domů a pokračovala jsem v kurzu. Stále více jsem se utvrzovala v tom, že potřebuji, abychom se milovali tak, jak já potřebuji v respektu k tomu,  co cítím. Manžel se vrátil domů asi 14 dní po tom, co celý kurz skončil.

Milovali jsme se po měsíci a půl znova. A přestože jsme se nemilovali jinak, než tenkrát v tom zahraničí – jinými slovy jsem si tvrdohlavě stála za tím, že vše bude v mém tempu a tak, aby mi to bylo příjemné – bylo to tentokrát jiné a hlavně! pro oba příjemné. I manžel mi pak řekl, že tohle se mu moc líbilo.
A já se na něj znovu dívala překvapeně: Cože? Jak je to možné, vždyť jsem přeci po něm chtěla to, co před více jak měsícem. Tehdy to bylo nic moc a teď to bylo fajn???

A začala jsem zkoumat, v čem to tedy bylo jiné. A přišla jsem na jeden hodně zásadní rozdíl – tenkrát  jsem mu to jen říkala, tedy slovně vyjadřovala, co má dělat a jak to má dělat. Tentokrát jsem mu to „říkala“ celým svým tělem. Během kurzu jsem se totiž naučila komunikovat tělem – pohybem, dechem, zvukem.

Přesně jako ta kočka, která nastavuje bradičku, krk, bříško a u toho tak krááásně vrní, že uděláš vše proto, aby vrněla ještě více 🙂 A krásné na tom je, že tento způsob dávání je příjemný i pro manžela – komunikace tělem je přirozenější a on se necítí jako cvičená opička, která musí plnit povely. Náš milostný život se proměnil a já s ním. Nebo možná, když jsem se proměnila já, jsem si uvědomila, co já chci a hlavně že je v pořádku, si o to partnerovi říct. Proměnil se i náš milostný, ale obecně partnerský život.

 

Silvie je přesvědčená, stejně tak jako já, že ženy se potřebují naučit vnímat samu sebe a své pocity a to nejen v oblasti intimity. Znát a respektovat své hranice a signály svého těla.  Věří, že ve chvíli, kdy žena zná své NE, může o to snadněji a plněji prožívat své ANO. Ve chvíli, kdy žena nezná své NE, překračuje své hranice a dostává se do pozice oběti. Není v souladu sama se sebou a uzavírá se své přirozenosti, stává se pro ni život bolestivější a cítí se i využívaná. Objevuje se zloba na partnera a okolí, která je však zlobou na sebe a na to, že se neumí postavit za to, co nechce a co chce.

 

Dělej jen to, co je Ti příjemné a ve chvíli, kdy cítíš, že nevíš, tak už v tu chvíli svého partnera zastavuj. Několikrát jsem si zažila, že jsem přemýšlela, zda je to ještě pro mě příjemné nebo už ne a pak už to přešlo do bolesti. To milování sice zastavíš, ale už jsi bolavá, jak na duši, tak na těle. Takže jsem se naučila zastavit při prvním NEVÍM.  Když nevíš, potřebuješ se zorientovat, vycítit co Ti je nebo není příjemné. Sama se zastavím, a pokud je manžel v takovém stavu, kdy mě moc nevnímá, zastavuji ho tím, že dělám šššššš. Dělám to přirozeně a instinktivně. Jakoby ho ztišuji. Začala jsem své tělo vědomě používat. Přišla jsem na to, že milování řídím pomocí pohybu a zvuku.

 

Ve chvíli kdy cítíte, že nesnesete, že se vás partner dotýká, nepřekračujete tuto hranici.

Když do milování půjdete i přes ten odpor, který pociťujete, ublížíte sama sobě, protože každá bolest a nepříjemnost se zapisuje do vaší tkáně a když je nepříjemných pocitů moc, jednou ze záchranných cest pro vaše tělo je „vypnout“ citlivost. Naopak dopřejte si čas a prostor podívat se na to, co vás zranilo. Možná nejdříve narazíte na myšlenku, že to byl partner a je to v pořádku. Po nějaké době ale možná objevíte, že vlastně díky tomu, že jste mu umožnily, aby se choval k vám, tak jak se chová, se zlobíte samy na sebe a cítíte se raněné.

sand-1229591_960_720

V tento moment je důležité, být k sobě laskavé a netrestat se a nevinit se. Učíme se skrze poznání. V tomto případě poznáním je, že překračování vlastních hranic je to, co vám ubližuje. Postupně pomalými krůčky se naučíte vnímat své pocity a žít v souladu s nimi. Tím se stanete silnějšími, vyrovnanějšími a vaše intimita dostane zcela jiný rozměr, než měla doposud.

Samozřejmě pokud vás trápí jakýkoliv problém v intimní oblasti, je potřeba se na něj zaměřit a prozkoumat ho, aby energie, která je v tu chvíli blokovaná, mohla přirozeně plynout. Vždy si ale pamatujte, to mi Silvie ukázala, že problém v oblasti intimity zrcadlí nějaké vnitřní zranění. Já osobně jsem přesvědčena, že takováto zranění se nemusela objevit pouze v tomto životě. Mohly jsme si je přinést z našich minulých inkarnací, nebo také jako rodinou karmu. Možná některá žena v rodě prožila nějaký traumatický okamžik a energeticky se rodem nese tato událost dál.

Intimita se dá uzdravit třeba právě s pomocí odborníka.

Vše se dá ale uzdravit, ať už uvědoměním nebo prožitkem. Můžete samy sebe léčit díky různým terapiím – konstelace, kineziologie, EFT, ale také můžete vyhledat experta v intimitě, třeba právě Silvii, ke které já osobně mám velikou důvěru. A věřím, že nejen já. Měla jsem možnost napsat pro ni OSOBNÍ INSPIRACI a sdělením, které se napsalo, jsem byla nadšená. Ještě více mě to utvrdilo v tom, že Silviino LÉČENÍ ŽENSKÉ INTIMITY navštívím. Pořádá ženské kruhy a také osobní konzultace.

 

Během našeho rozhovoru jsme nevynechaly témata, jako jsou ženské kruhy, menstruace a mnoho dalšího, ale o tom zase někdy příště.

Eva Pitnerová
Žena, která vidí a předává LÉČIVÁ POSELSTVÍ pro ženskou duši. Už 13 let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mně pár věcí, které jsem na sebe práskla tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek. Čeká tě tady hodně zajímavých věcí. Proto uděláš dobře, když si web projdeš a posbíráš tu laskominy, připravené pro tebe.

Komentáře