Krásná, moudrá a navíc úspěšná – Živnostnice roku 2015

Ve chvíli kdy jsem otevřela dveře a za nimi stála Rehana, myslela jsem, že mě navštívila Bohyně.

Tam kde se krása snoubí s Božstvím..

Tam kde se krása snoubí s Božstvím..

 

Nádhernější ženu jsem snad do té doby neviděla. Už je to pár let zpátky. Vyhledala mě, aby nahlédla do karet. Už během sezení jsem cítila, že tahle žena mě velmi obohatí. Měla jsem pravdu. Postupně jsme se sblížily. Rehana byla první člověk, u které jsem viděla šátek na nošení dětí.

Byly jsme domluvené na společném obědě a ona na naši schůzku dorazila s šátkem a měla v něm umotanou dcerku.

Hanka 4

Dnes už nosí, zatím jen panenky, její dcerka Julinka.

 

Myslím, že mi lezly oči z důlků, jak jsem na ni v tu chvíli hleděla. „Bože, nevypadne z toho?“ prolétlo mi hlavou, ale odpověď přišla záhy, ne. Rehana mi o nošení řekla u oběda snad vše. Vlastně nejen o nošení. Její kouzelná dcerka chtěla dělat něco jiného, než poslouchat dvě ženské nad obědem a začala to dávat patřičně najevo. Celá restaurace k nám vysílala znechucené pohledy, co to má za „spratka“, ale Rehana byla naprosto v klidu. Mínění lidí jí nezajímalo, důležitá pro ni byla jen dcerka a to aby se cítila dobře. K výchově a dětem přistupuje s moudrostí a láskou. Jiné mamiky by se nechaly ovlivnit stresem a děti by sepsuly, nebo nějak potrestaly.

Ona ne, byla citlivá a vnímavá k potřebám své dcery.

Přivinula ji k sobě a byla tam jen pro ni. Bylo fascinujicí tohle pozorovat. Zamilovala jsem se, samozřejmě do nošení  a stylu výchovy, který jsem díky ní začala poznávat. Věděla jsem, že další miminko už kočárkové nebude a mé postoje že budou jiné, láskyplnější.

Díky Rehaně Ježkové  a Terezce Kramerové jsem věděla, že mé druhé těhotenství a porod proběhne jinak.

Ženy, které inspirují ostatní..

Ženy, které inspirují ostatní..

 

Byly obě tak přirozené, když mi předávaly své postřehy a inspirace, že mi nezbylo nic jiného, než nasávat jako houba. Vyplatilo se. V Těhotenství mě při pochybách vždy podržely. Rehana mě vždy mile leč důrazně vrátila do pohody a Terezka mi těsně před porodem pomohla dostat se do důvěry.

Měla jsem ji totiž traumatickým prvním porodem dost narušenou.

Po porodu jsme začali šátkovat a jaké bylo mé překvapení, když jednou zazvonil doručovatel a já dostala NOSÍCÍ MIKINU od Rehany. Ona je totiž vytváří. Je majitelkou prosperující firmy ANGEL-WINGS.CZ a v roce 2015 byla zvolena ŽIVONOSTNÍKEM ROKU.

Nádherný úsměv, báječné ženy ♥

Nádherný úsměv, báječné ženy ♥

Nedalo mi to a požádala jsem Rehanu o rozhovor.

Z jejích odpovědí jsem nadšená nejen proto, že ukazují, jaká je Rehana žena a proč je úspěšná, ale protože v něm najdete mnoho inspirace pro své životy.

Uvařte si kávu, nebo jiný oblíbený nápoj. Dopřejte si čas a vychutnejte si inspiraci, kterou tento rozhovor přináší.

 

Rehano, vždy jsi mi byla inspirací. Už ve chvíli, kdy jsme se poznaly, jsem byla Tebou unesená. Nádherná, inteligentní a empatická. Navíc se zájmem o sebepoznání. Co Tě vlastně k němu přivedlo? Tíhla jsi k tomu odmalička?

Děkuji Evi za tak krásná slova. V podstatě ano, tíhla jsem k tomu od malička, jen ne vždy úplně vědomě. Moje maminka je „čarodějka“ a tak jsem v tomto duchu byla vychovávána. I jí však trvalo než si své dary přiznala. Největší touha po sebepoznání přišla s mateřstvím.

To mě posunulo do úplně jiné roviny. Je to jeden z mnoha nádherných aspektů těhotenství, že se žena chtě nechtě začne zabývat tím, co se děje uvnitř jí samé…

Lukášek, Julinka a Rehana Ježková.

Lukášek, Julinka a Rehana Ježková.

 

Vím, že Tvá práce je vlastně Tvé poslání. Oblékáš rodiče, kteří nosí své děti v šátku či ergonomických nosítkách. Kdy Tě tahle myšlenka napadla? Tušila jsi tenkrát, kam Tě to vlastně vše zavede? Řekla bys, že se Tvou firmu ovlivňuje Tvé vnitřní nastavení?

Já jsem vlastně vždycky tak nějak „věděla“, že se na mateřské ukáže cesta, kterou se mám dát. Vždy jsem měla příliš široké portfolio zájmů. Po střední jsem si dala přihlášku na sedm vysokých škol a každá byla úplně jiná. Zajímá mě velké množství věcí. Opravdu srdcem jsem ale vždy tíhla k mateřství a porodnictví. Dostala jsem se na vyšší odbornou školu pro porodní asistentky, nicméně mi to má technicky založená rodina rozmluvila. Není tedy divu, že se můj život a přes různé objížďky dostal zas zpátky právě sem…

Práce, kterou dělám teď a kterou mám tolik ráda, je tedy od samého začátku viditelně řízená vyšší mocí. Vybrala si mě a poslední dobou víc jak jindy mívám okamžiky, kdy cítím, jak to proudí skrze mě, já jsem jen prostředníkem a hodně mě to baví – celé to pozorovat… Takže mou firmu nejen že ovlivňuje mé vnitřní nastavení. Ono je to vlastně hlavním hnacím motorem.

Elengantní nosící mikina a její tvořitelka.

Elengantní nosící mikina a její tvořitelka.

 

Absolvuji online kurz u Stáni Mrázkové a jsem nadšená, neboť v kurzu se snoubí duchovní i marketingová podstata. Stáňa nás učí vlastně oba tyto aspekty sloučit. Po jedenácti letech bloudění v labyrintu podnikání mám pocit, že jsem našla cestu. Procházíš ty sama něčím podobným, nebo si na vše přicházíš sama?

Jistě, máte velké štěstí, že máte tak skvělou učitelku jakou je Stáňa. Já jsem nikoho takového na začátku neměla a mnohokrát jsem v sobě řešila, jak skloubit tyto zdánlivě neslučitelné věci. Duchovno a business. Dnes už vím, že se to vzájemně vůbec nevylučuje. Já jsem přesvědčená, že pro správné – a teď myslím v tom smyslu, kdy vnitřně cítím, že jsem v souladu se vším, co dělám – fungování jakéhokoli podnikání, ať už zaměstnává jednoho nebo více lidí, je duchovní stránka neoddělitelnou součástí.

Já zaměstnávám lidi a pokud se podíváte zvenku, uvidíte šéfovou, kancelářské a švadleny. Já však žádné rozdíly nevidím. Nevnímám je jako své podřízené, ale jako tým a společně tvoříme krásný ženský kolektiv. Každý den mě to tak nabíjí ženskou energií a za to jsem velmi vděčná. Protože svět high managamentu se stále více řadí mezi mužské disciplíny. Netvrdím, že je to tak správně, ale vnímám to tak.

Takže se mi obě ty energie krásně vyrovnávají. Co se týká učitelů na mé cestě, po té podnikatelské stránce mám tátu a bráchu. Přinášejí mi mužský nadhled, trochu uzemnění a líbí se mi ten protiklad – moudrosti a zkušeností mého táty a inovátorské, mladé a energické úvahy mého bratra. Velmi mi pomáhá, že se mám koho zeptat. Velká rozhodnutí pak ještě často konzultuji s Terezou Kramerovou, která je mou duchovní průvodkyní a velkou přítelkyní. Navíc má úžasný nadhled a vidí věci, které já zevnitř nevidím a pak, samozřejmě s mou maminkou, která přesně ví, kdy potřebuju popostrčit a kdy jen obejmout.

Úspěšná podnikatelka - milující maminka.

Úspěšná podnikatelka – milující maminka.

Jaké knihy čteš a jaké bys doporučila?

Já čtu ledasco. Knížky miluju, ale neumím si je moc vybírat. Takže když se dostanu do knihkupectví, většinou mám v ruce sloupeček knih, které nestihnu přečíst a tak je zas vracím zpátky do regálů. Nejraději čtu knihy, které se ke mně dostanou na doporučení. Mám toho vždy rozečteného víc naráz.

Jednu duchovnějšího rázu na dny kdy si srovnávám myšlenky, jednu beletrii pro chvíle ticha na balkoně s kávou a pak něco jako „umění prezentace Steva Jobse „ nebo tak něco, které mám na tabletu a čtu je, když mám zrovna pocit, že se potřebuju vzdělávat.

hanka7

Rehana má několik švadlenek ve své firmě. Oblečky pro svou dcerku si ale šije sama.

Pohybuješ se mezi mnoha ženami, jsou Ti nějaké inspirací a čím Tě inspirují?

Ano, je jich spousta.

Inspiruje mě moje dcera – její nehranou lehkostí a přirozenou ženskostí. Miluji jak o sobě nepochybuje. Je nádherná – tak jak dcery bývají.

Pak moje maminka – je přesně taková máma, jakou si já přeji být. Má vždy otevřenou náruč. slova pochopení i své dny, kdy mě rozčiluje, protože mi zrcadlí věci, které já nechci vidět.

Terezka – protože prostě proto. Je moudrá, zkušená, krásná a tak jemná, jako anděl. Má spřízněná duše. Líbí se mi, jak jsme každá jiná a přesto se na určité veledůležité vlně prolínáme.

Ty, Evi. Zrovna nedávno jsem si říkala, jak fascinující je pro mě číst Tvé články. Tvůj dar vidět a pomáhat…

Ženy, které mě obklopují každý můj pracovní den – mé kolegyně. Především Edita a Hanka (ale i všechny ostatní, každá z nich…) Jsem tak neskonale vděčná, že mi je vesmír dopřál mít po boku.

Velmi dobře si uvědomuji, jak důležitou roli v mém, nejen pracovním, životě tvoří. Doslova mi spadly z nebe… Mohla bych pokračovat donekonečna. Všechny ženy jsou pro mě jistým způsobem inspirací.

Nosící maminky ocení nejen funkčnost, ale i eleganci.

Nosící maminky ocení nejen funkčnost, ale i eleganci.

 

A poslední otázka: Poradila bys ženám, které čtou tyto řádky, co ty sama považuješ za klíčové k tomu, cítit se dobře sama se sebou, jaké rituály ty dodržuješ a praktikuješ?

Já jsem právě, jak víš, prošla velkou měsíční proměnou pod vedením Terezky. Mě tato transformace začala narozením syna a letos, jelikož je mu devět let, mám pocit, že jsem konečně došla do bodu, kdy hmatatelně cítím, že je určitá část ukončena. Rozhodně netvrdím, že má transformace nepokračuje. Sama nevím, zda je vůbec možné tento proces někdy ukončit.

Jen je pro mě těch devět let symbolických a tak není vůbec divu, že to zakončil právě tento program. Rituálů mám několik. Ať už je to meditace, promlouvání sama se sebou. Hodně mi pomáhá voda, ve všech jejích podobách. Seberealizace v tom co mě těší a čas s mými dětmi. A pak rituály jako třeba ten včerejší – ženy, oheň, zpěv…

V každém případě je pro mě klíčové ujasnit si životní hodnoty. Tady se teď cítím pevnější než kdy jindy a to mě naplňuje krásným vnitřním klidem. Zjistila jsem, jak je důležitý čas pro mě samou. Jsem delší dobu bez partnera a to je také velká zkouška, naučit se žít sama se sebou. Zrovna včera, o Filipojakubské noci mě mé myšlenky donutily trošku rekapitulovat svůj život a na konci bylo nádherné ujištění, že jsem šťastná za sebe, jaká jsem právě tady a teď.

 

Děkuji Ti Rehano za rozhovor. Pro mě osobně byl velmi inspirující a snad někdy zase naviděnou, třeba na dobrém obědě. Přeji Ti nejen v tvém podnikání úspěch, ale ve všech oblastech života, které považuješ za důležité.

Eva Pitnerová
Žena, která vidí a předává LÉČIVÁ POSELSTVÍ pro ženskou duši. Už 13 let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mně pár věcí, které jsem na sebe práskla tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek. Čeká tě tady hodně zajímavých věcí. Proto uděláš dobře, když si web projdeš a posbíráš tu laskominy, připravené pro tebe.

Komentáře