Víš, co o tobě prozrazuje nedokončování a odkládání?

Určitě čekáš, že tě teď šlehnu slovy jako bičem a naložím ti na záda ještě víc kritiky, než umíš nadělit sama sobě.

Něco ve smyslu „protože jsi

  • špatná,
  • neschopná,
  • k ničemu,
  • horší než ‚ona‘.“

Musím tě zklamat, u mě nic takového nečekej. Jediné, co tu najdeš, je vysvětlení, proč možná nedokončuješ věci, kterými se nadchneš. Proč odkládáš to, k čemu se cítíš být volaná.

Vrať se teď v myšlenkách do svého dětství a zavzpomínej, jaké to bylo, když jsi byla malá. Ono totiž nedokončování s tvým vnitřním dítětem souvisí. Pravděpodobně se mu nedostávalo ocenění/uznání a vědomé pozornosti.

Dost možná jsi něco tvořila a byla tím nesmírně zaujatá. Fantazie tě unášela a ty jsi byla v naladění. Zápal ti nedovoloval přestat, dokud nedoděláš to, co tě tak uchvátilo. Najednou tě někdo volá a ty se zlobíš, protože jsi vytržená ze své tvorby.

Dostáváš vynadáno, protože odmlouváš nebo nepřicházíš hned na zavolání. Rodič možná nebyl vyladěný a nedokázal pochopit tvé zaujetí. Vůbec mu nedocházelo, jaké veledílo zrovna děláš. Zahrnul tě povinnostmi a přihodil pár chytrých vět o tom, jak by ses měla věnovat něčemu rozumnému, a ne kravinám.

Povinnosti jsou nad tvořením

Máš připravené učení? Uklidila sis? Bylas vyvenčit Bobika? I když to, co jsi dělala, bylo superskvělý a doslova jsi vibrovala energií, začínáš cítit, že o tu energii přicházíš. Začínáš být frustrovaná a smutná, že tě ten, koho miluješ, nechápe. Plníš jeho požadavky během svého vnitřního dialogu, ve kterém na něj křičíš „nepovinnosti nejsou to nejdůležitější!“.

Vracíš se do pokoje a k tomu, co jsi rozdělala, se už nevrátíš. Zlobíš se a zmítají tebou další emoce. Naštvaně nebo nešťastně odsuneš svůj výtvor stranou a trucuješ. Nedej bože, kdyby ti tvé dílo někdo zkritizoval. Už jsi se k němu nevrátila. Připomínal ti totiž ty hloupé pocity.

Dost možná tě tohle provázelo celým dětstvím

Možná to probíhalo maličko jinak, ale koncept je podobný. To, v čem ty jsi viděla smysl a důležitost, ostatní kolem tebe nesdíleli a přesvědčovali tě o tom, že máš dělat něco pořádného. Časem ses naučila dělat to buď potají, nebo vůbec.

Jaké to pak má důsledky?

  • Nedokončuješ a odkládáš.
  • Nevěříš tomu, že to, co tě baví, může být pro tebe zdrojem hojnosti.
  • Schováváš své výrobky a výtvory do šuplíku.
  • Hledáš na nich mouchy a pořád pro tebe nejsou dost dobré.
  • Děláš práci, která tě nebaví.
  • Nemáš odvahu jít za svými sny.

Mohla bych pokračovat, ale už jsi pochopila, o čem to je. Minulost nás formuje. To, jak jsme se cítily dřív, je prakticky totožné, jak se někde uvnitř cítíme i teď.

Můžeš to změnit, můžeš to transformovat

Je mnoho způsobů jak to udělat. Hlavní je vědomá péče o sebe a své vnitřní dítě. Dopřát mu to, co ti chybělo, a pečovat o něj. Zajímat se o jeho potřeby. Krásně fungují vnitřní rozhovory, kdy následně nasloucháš a plníš to, co cítíš, že ti bylo poslané jako odpověď. Můžeš pracovat skrze konstelace nebo jinou terapii.

A samozřejmě začít věci dělat jinak. Překonat strach a jít si plnit sny.

Přeji tobě a tvému vnitřnímu dítěti šťastnou cestu při léčení a následném dokončování.

Eva Pitnerová
Žena, která vidí a předává LÉČIVÁ POSELSTVÍ pro ženskou duši. Už 13 let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mně pár věcí, které jsem na sebe práskla tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek. Čeká tě tady hodně zajímavých věcí. Proto uděláš dobře, když si web projdeš a posbíráš tu laskominy, připravené pro tebe.

Komentáře