Když ti tohle dojde, tak to s tebou doslova otřese

15.8. 2018 Eva Pitnerová 2610x

Mně se to teda stalo. Pořád jsem poslouchala, jak moc se lidem rozdávám. Jak moc jsem tu pro druhé, až je to doslova pro mě patologické. Prý neumím odpočívat a jedu na 300% procent. Rodina a klienti.

Je to jen jejich názor

…myslela jsem si. Já přece už odpočívám.

  • Umím si říci dost a jen tak lenošit.
  • Jít s kamarádkou do kina a na kávičku.
  • Zavřít fb a neodpovídat na neustálé dotazy, které se mi kupí ve schránce a co víc, nemít u toho pocit viny.
  • Naučila jsem se nechat nádobí na lince a jít odpočívat.
  • Říkat si o pomoc.
  • Nedávat nevyžádané rady.

Ovšem pořád jsem od svých nejbližších poslouchala, že se moc rozdávám. Hlavně moje kamarádka Míša mě tím neustále „políčkovala“. Byla jsem do morku kostí přesvědčená, že s přemírou dávání jsem skončila a že teď žiju v rovnováze. Nebylo to tak, že bych samu sebe oblbovala, já to tak prostě cítila.

Vnímala jsem totiž ten posun

Před lety jsem byla holka, co by udělala pro druhé všechno.

  • Neuměla se zastavit.
  • Neuměla odmítnout.
  • Neuměla žádat o pomoc.
  • Nedokázala dokonce ani naplňovat svoje vlastní potřeby.

Dojít si na wc v novém vztahu (když byl partner doma)  bylo tabu. Říci si o jídlo nebo pití? Ha, neexistovalo. Stud a mnoho naučených vzorců bylo zabydlených v mé hlavě. Možná proto jsem si často tahala kartu Mysl z Osho Zen Tarotu.

Jenže pak jsem na sobě začala pracovat

Nejdřív z pocitu, že nejsem dost dobrá a musím se opravit. Po několika letech tohoto přesvědčení jsem pochopila, že takhle to nejde. Začala se na sebe dívat jako na úžasnou bytost, která své talenty a schopnosti chce rozvíjet. Tím, že moje transformace neuvěřitelně zrychlila.

Takže moje přesvědčení, že není pravda, že moc dávám, bylo opodstatněné

Jenže, nedávno jsem konečně pochopila, o čem to ta holka pořád mluví. Míšo díky 😉 Probudila se ve mně touha nechat se opečovat od žen. Poslechla jsem svůj vnitřní hlas a napsala tento status a tím začala další transformace v mém životě. Z domněnky, že potřebuji opečování, se setkání proměnilo v příležitost se o někoho opřít a nechat se podepřít. Jenže! Ono to nešlo. Tedy ze začátku ne. Chyběla mi důvěra, že když se o ně moc opřu, neunesou mě a já jim svou váhou ublížím.

Ilustrační fotka

fotka z jednoho semináře

Začala se tak zviditelňovat pravda, ke které jsem neměla přístup

Moje skutečné dávání spočívá totiž v tom, že já neustále myslím na druhé, aby byli v pohodě. Jsem doslova ochotná udělat nemožné, aby jim bylo dobře. Aby byli v harmonii. Ale pozor! Jak jsem psala výše, nedávám nevyžádané rady a nepomáhám tam, kde o to nestojí. Z toho už jsem vyrostla. Jenže dělám něco mnohem zhoubnějšího. Tedy dělala. Teď si dávám vědomě pozor, abych to nedělala. Samozřejmě programy jsou prevíti a někdy občas do nich naskočím, ale hned se při tom chytím a zařadím zpátečku.

Maličkosti dělají veliké věci

100x nic umořilo osla a ten osel jsem byla já. Moje myšlení je myšlení šachového mistra (přestože šachy jsem nikdy nepochopila) a v jedné vteřině umím zohlednit všechny proměnné, pocity a postoje ostatních lidí. Vlastně aniž bych si to uvědomila, ovládám celou situaci. Kontroluju. I když se to může zdát hezké a ohleduplné, ve skutečnosti to tak není. Je to jen kontrola. Kontrola, aby byla nastolena harmonie absolutně ve všem..

Nemůžete chtít, aby byli všichni spokojení

Na vědomé úrovni jsem si to uvědomovala a žila to. Jenže pak tu byla úroveň neviditelná. Právě ty malé nic co umořila osla, byly věci, které jsem brala jako samozřejmost a ony to byly jen skryté programy. Abys pochopila o čem mluvím, dám ti sem jeden malý příklad.

Sedíme u mé švagrové a její děti spí vedle v pokoji. Vím, že nám Ema x krát říkala, abychom mluvili tlumeně, ať se nevzbudí, kdykoliv jsme tam byli v podobnou dobu. 

Najednou mému muži zvoní telefon a on ho loví v kapse. Ještě než ho zvedne, přečtu si Emin výraz v obličeji a uvědomím si, že když Jarek telefonuje, tak křičí. V tom samém momentu říkám: "Lásko, mluv prosím potichu, ať děti nevzbudíš". A najednou si uvědomuju, že to zase dělám. Dávám se a kotroluju.

Od setkání v ženském kruhu uplynulo 14 dní

Každý den se nesl v duchu obrovských uvědomění, bolestných stavů a hluboké a mocné transformace. Ostatně podívej se na můj instagram, kde o své transformaci píšu. Poslední uvědomění mi pomohla nastartovat Jana Basíková, když jsme spolu mluvily o svých proměnách a stavech. Mluvila o sobě a o svém objevu a mě došlo, že to je vlastně stejné jako u mě. Vzorec rozdávání se je vzorcem, který ukazuje na mou potřebu kontrolovat veškeré dění v mém životě.

Uf, uf.. není snadné vám to tu psát

Přeci jen v době on-line podnikání je in ukazovat jen svou pěknou tvář a tu odvrácenou a selhávající ne. Jenže tohle je důležité a já dávám hlavu na špalek… Nikdy jsem nechtěla být tou, která bude před vámi v pozici té BORKY, ale ženy, která je stejně hledající jako vy. A předává vám jen skrze svůj příklad, že lze svou životní situaci proměnit a zlepšit.

A víš okdud pochází potřeba kontrolovat a hamonizovat každou situaci?

Možná by mi to došlo samotné později, ale jsem ráda, že mě na to upozornila Jana Basíková. Z veliké bolesti v dětství. Když mi vyprávěla o sobě, vybavil se mi obrázek bolesti mé mamky a agrese svého otce.

Bylo mi pouhých 5 let a už v té době už jsem prožila více bolesti, než (ne kdoliv jiný) jsem byla schopná únest. Přesně v tenhle moment jsem se od sebe odpoutala a začala žít životy druhých a zachraňovat je. Ve skutečnosti jsem ale zachraňovala tu malou holku v sobě, která už víc bolesti neunesla.

Brzo se objeví pokračování mé proměny na fb.. protože konečně jsem otevřela ten hořící kostel, o kterém píšu tady.

Musela jsem to napsat, abych si ujasnila kus své cesty a jestli to pomůže i tobě k nějakým uvědoměním, bude to sladký bonus navíc ♥

Měj se krásně.

Eva Pitnerová
Žena, která vidí a předává LÉČIVÁ POSELSTVÍ pro ženskou duši. Už 13 let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mně pár věcí, které jsem na sebe práskla tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek. Čeká tě tady hodně zajímavých věcí. Proto uděláš dobře, když si web projdeš a posbíráš tu laskominy, připravené pro tebe.

Komentáře