Školka mozkomor rodičů i dětí aneb jak vytvořit PATRONA

Eva Pitnerová

Probouzela jsem se do sobotního rána a první moje myšlenka těsně před probuzením byla, jaký článek by byl v  pro vás inspirativní a potřebný právě v tyto dny.

Na odpověď jsem dlouho nemusela čekat.

Přistála mi přímo v soukromé konverzaci.

Dobrý večer Evi, nejprve bych Vám chtěla moc poděkovat za Vaše příspěvky zde na FB, mám moc ráda obrázkohraní i další Vaše příspěvky. Měla bych na Vás takovou prosbu. Dcerka letos nastupuje do školy a já bych ráda vytvořila nějaký přechodový rituál, aby to mělo zároveň i trochu symboliku toho, že už je z malé holčičky dívka, která nastupuje na novou část životní cesty. Ráda bych jí věnovala i nějaký symbolický dárek, ale moje intuice není zdaleka rozvinutá jako ta Vaše a stále tápu, jak to provést Neměla byste nějaký tip na to, jak podobný rituál provést? Moc děkuji za Vaši odpověď a velice bych ocenila, kdybyste tomuto tématu věnovala třeba i některý z Vašich článků na blogu. Mějte se moc krásně, přeji krásný zbytek víkendu. S upřímným pozdravem, D.

Všude na facebooku se to hemží články právě s touto tématikou a tak by mě nenapadlo o tom psát, ale tohle jsem brala jako vesmírný impulz. Spoléhám se na svou intuici a vedení, díky kterému je můj život stále krásnější. Takže nešlo odolat a já skrze dotaz od Dáši napsat co mi k tomu přišlo za poselství.

skolka

Prosím berte tohle jako jednu z možností. Vy spoléhejte na svou intuici a dovolte si být kreativní.

S mojí blízkou kamarádkou, čarodějkou  Žanetou Slámovou, která se věnuje nejen vědomým svatbám,  se shodujeme v jedné věci a tou je s EMOCEMI VEN.

Žaneta říká: nechapu proc je cilem aby dite nebrecelo. je to velky pro nej, i pro rodice, mozna by bylo mnohem prijemnejsi pro oba, kdyby si v satnicce autenticky spolu pustili par slz, rekli si jak si budou chybet a ze se brzy uvidi. Deti jsou flexibilni adaptuji se rychle a hlavne by videli ze je prirozene mit emoce.

Anoooo, úplně křičí mé já a věřím, že naši andělští pomocníci a průvodci nadšeně mávají svými křídli.

Proč by naše děti nemohly plakat, vyjadřují tím svůj vnitřní stav. Důležité však je, tomu pláči porozumět.  My samy jsme také dříve plakaly, když jsme byly odváděné do školek a škol. Netvrdím, že všichni, ale co si osobně pamatuji, tak většina z nás ano.

Vzpírající se děti jsou vidět i dnes.

Maminky táhnoucí své děti do školy za ruku. Dítě pláče a pláče a maminka je tak rozrušená, že mu dá v přívalu vzteku na zadek. Tím ublíží sobě, ale i plačícímu dítěti. „Do školky prostě musíš!!! Já musím do práce a nemám pro Tebe hlídání! Pohni a nevztekej se!!“ Znáte to, že? Ano, dítě kvůli rodinným okolnostem musí do školky, protože rodinný rozpočet je potřeba oživit maminčinou výplatou. Ona sama se možná ani do práce netěší a sama by ráda byla se svým dítkem doma, ale bohužel. Zmítá se v mnoha emocích.

Děti mají na vnitřní pochody svých rodičů radar a přečtou si i ten nejmenší nesoulad. Léčivé je mluvit. Mluvit se svým dítkem tak, aby porozumělo. Věty –  musím do práce, nestačí. Ono slyší – nechci tam a raději bych byla s tebou, ale musím. Slyší vaše trápení. A přesně tohle potřebuje slyšet.  Samy v sobě pláčete z nastalé situace anebo zcela potlačujete své pocity, protože jinak by vám puklo srdce.

girl-1532745

Vrátily byste se možná ke svým bolestným vzpomínkám.

Do doby, kdy jste samy byly plné strachu, nepochopení a v cizím, neznámém a nevlídném prostředí. Vytrženy z náruče svých maminek a odvedeny někam, kde jste nechtěly být. Časem jste v sobě našly místo, kde jste uzavřely své emoce a nyní skrze vaše dítka vyvěrají ven. Vlastně jste léčeny svými dětmi. Jejich křik naráží na vaše uzavření, jako vlna naráží na břeh.

Vaše děti vás volají a potřebují.

Školka nemusí být trauma ani pro jednoho z vás.  Věřím, že skrze všechny situace, které se nám dějí, léčíme naši duši. Všechny situace k nám přicházejí v pravý čas a i téma školka naši duši může léčit. U někoho rozbije zdi, které si vystavěl aby necítil a u někoho jen pomůže přiblížit se do dětského světa. Těch témat tam může být více. Děti je cítí a reagují.

Komunikace je léčivá a když bude mít nádech významné chvíle, bude i krásnou vzpomínkou, ze které můžete čerpat.

Tak jako Harry Potter zaháněl Mozkomory Patronem – krásnou vzpomínkou, tak vaše děti,  i vy samy můžete zahánět nejistotu, která se občas bude chtít vkrást do vašich myslí.

Rituál může být pro vás právě takovým PATRONEM. Světlem když přichází temnota. Naplňte společnou chvíli vším, co budete cítit, že vám pomáhá. Nemusíte mít Intuici jako Niagaru, tak jako to mám já. Stačí jen se nechat vést, tak jak jsem psala v mém eBooku a časem budete mít Intuici silnou a pevnou, stejně jako sebedůvěru.

skolka4

Nabídka rituálu, k společnému vytváření magické chvíle.

Když budete u rituálu jen vy a vaše dítko bude to skvělé, když tam bude tatínek a sourozenci, bude to ještě skvělejší.

Dopřejte si dostatek času. Kupte si květiny, nějaké dobroty, zapalte si svíčky, vůně, pusťte si hudbu. Svému dítku řekněte, že jdete vytvářet magickou chvíli, která vytvoří dostatek světla, které bude jako sluníčko, prosvěcovat a osvětlovat chvíle nepohody. Bude stačit, když si na tento den vzpomene.

Zeptejte se, jaké věci by samo chtělo do magické chvíle přinést, aby i ony měly kouzelnou moc lásky a přinášely jim světlo. Nachystejte si tři různé bavlnky, vy kdo jste manuálně zruční, můžete klidně uplést nebo uháčkovat NÁRAMEK ODVAHY A BEZPEČÍ. Vy, kteří jste zruční tak jako já, určitě zvládnete udělat NÁRAMEK ODVAHY A BEZPEČÍ třeba jako copánek ze tří bavlnek.

Můžete si koupit nějaké kamínky, které budete u sebe nosit, prostě cokoliv vás napadne. Vyrobte společné náramky pro všechny rodinné příslušníky. Třeba i pro babičky a dědečky, kteří jsou ochotni je nosit na sobě nebo při sobě, tak aby dítko vědělo, že je na něj vzpomínáno a je mu dodávaná odvaha.

Vysvětlete svému dítku, že tyto náramky mají tu vlastnost, že dodávají ochranu a také bezpečí a navíc spojují s těmi, které milujeme. Stačí, když je jej dotkne a do jeho srdíčka  bude odvaha i bezpečí vplouvat.

Vy dospělí se náramku budete dotýkat a skrze své myšlenky a stejné bavlnky tam právě odvahu a bezpečí (lásku) budete posílat. Můžete si také namalovat obrázek, který bude něco jako vás Vision Board. Namalujte ho tak, aby vyzařoval pohodu a radost dětí i vaší. Možná můžete zkusit namalovat vaše dítko hrající si spokojeně ve školce a sebe, jak se usmíváte právě tam, kde zrovna budete, třeba v práci. Vystavte si ho pak na viditelné místo.

Tančete a zpívejte, co vás napadne. Udělejte si tanec oslavy, zpívejte písničky, které si samy vymyslíte, nebo ty co máte rády. O všem, co budete dělat, informujte děti. Vždy je jim potřeba říci, proč to děláte. Vysvětlit jim že tvoření záměrů, je kouzelné a že se pak záměry stávají skutečností.

Nezapomeňte jim také říci, že budou třeba plakat, i vy a že je to v pořádku. A můžete jim povyprávět, jaké jste to měli vy. A říci jim o tom, že právě pro ně chcete něco mnohem lepšího a proto děláte tento MAGICKÝ OKMAŽIK. Dělejte to, co cítíte a říkejte to, co cítíte.

skolka3

Ten den nebo jeho část si užijte a dejte mu význam, tak aby to vaše děti věděly.

Ony jsou moudré a pochopí, že se děje něco velikého. Na školku se pak budou možná i těšit, neboť je bude zajímat, zda patron funguje.

Pokud byste chtěly sebe a své děti podpořit, můžete pro vás nechat namíchat lahvičku Bachových esencí od Michaely Holinské. Mně vždy pomohly, když jsem potřebovala podpořit.

Nezapomínejte si s dítkem po školce na pár minut sednout a nechte si vyprávět, co dělalo a hlavně – jak se cítilo. Dáte mu tím dar, který mu už nikdy nikdo nevezme

Možná se vám to zdá jako lhaní, ale tak to není. Lhaní je něco, co není pravdivé. A tohle pravdivé je. Naše mysl totiž funguje tak, jak si ji nastavíme a podle toho pak fungujeme. Když tímto okamžikem nastavíte svou mysl i mysl svých dětí na to, že jsou v bezpečí a je v pořádku vyjadřovat emoce, nebo že mají kouzelný náramek, který ve chvílích, kdy si nebudou jisti samy sebou, jim dodá odvahu, tak to tak prostě bude. Vše co děláme se záměrem, je prodchnuté kouzlem.

Buďte tvořivé a nechte se vést svým vnitřním dítětem, které v každém z nás stále žije.

Ono vám pomůže přechodový rituál vytvořit. Protože ono totiž přesně ví, co by samo pro sebe tenkrát potřebovalo.

Mějte se krásně a čarujte, s láskou Eva.

Eva Pitnerová
Žena, která vidí a předává LÉČIVÁ POSELSTVÍ pro ženskou duši. Už 13 let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mně pár věcí, které jsem na sebe práskla tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek. Čeká tě tady hodně zajímavých věcí. Proto uděláš dobře, když si web projdeš a posbíráš tu laskominy, připravené pro tebe.

Komentáře