… o zajídání aneb a tebe taky sežeru!

9.4. 2018 Eva Pitnerová 6618x

Ještě si moc dobře pamatuju, jak jsem zajídala chlapy. Teda, ne jako že bych nejdřív nějakého snědla a pak to šla ještě zajíst. Zajídala jsem emoce spojené s nimi. Nespokojenost. Strachy. Domněnky.

Zajídání jsem se naučila už v dětství. Zajídala jsem převážně strach a učila jsem se to od své maminky. Táta byl agresivní alkoholik a jídlem se léčily jeho ataky. „Mrzí mě, Evičko, co se stalo, pojď, udělala jsem ti něco dobrého.“ A přitom by stačilo o tom mluvit a dostat objetí.

Každý vztah se hluboce vryl do mého těla. Tukové polštáře chránily a chrání moji duši před další bolestí. Když jsem byla šťastná (otevřená a v lásce), moje tělo se rozzářilo a hublo. Přičítala jsem to vždy vášnivým chvilkám. Postupem času jsem si ale začala uvědomovat, že hubnutí nebylo spojené s častým sexem, ale především právě se zmíněnou otevřeností.

Nebyl důvod se chránit

Ovšem ve chvíli, kdy přišlo první zranění, a já se začala zavírat, začala jsem si vytvářet i další ochranu pro svou duši a srdce. Krásně mi v tom pomohlo jídlo. Jídlo a psychika jsou propojené. Dokonce bych řekla, že spolu mají uzavřený tajný pakt – až jim bude zase emocionálně blbě, pošlu ti je do ledničky.

Když jsem byla emocionálně zraněná, cítila jsem neukojitelný hlad

a měla jsem potřebu tu díru zaplnit. Vůbec jsem si neuvědomovala, co vlastně dělám. Využívala jsem jídlo k emočnímu uzdravení.

Nahrazovalo mi

  • pochopení,
  • lásku,
  • pocit, že v tom nejsem sama,
  • důvěru,
  • klid,
  • atd.

Jenže jídlo nebylo to, co jsem ve skutečnosti potřebovala.

Právě to, co mi nahrazovalo, jsem postrádala. Možná jsem taky místo zajídání měla ty chlapy kopnout do zadku a nebylo by co zajídat… ale ona se zajídá i samota a jiný frustrace.

Asi mám tý frustrace a bolesti v sobě hodně, protože pořád nevypadám jako víla a asi vypadat nikdy nebudu. Ale protože jsem ušla už dlouho cestu sebeléčení, uzdravila jsem si v sobě právě zajídání. Naučila jsem se sytit se tím, co mi opravdu chybělo. Láskou k sobě!

Když mě popadne ten známý pocit, že mám neukojitelnou touhu po jídle (protože jsem zase ve stresu), tak

  • začnu si se sebou povídat, jako s nejmilovanějším dítětem,
  • ptám se sama sebe, co pro sebe můžu udělat a co mi chybí,
  • udělám si malý rituál,
  • udělám pro sebe 3 věci, které mě v tu chvíli podpoří.

Jaké věci to jsou, vždy zjistím tak, že se na to přímo sama sebe zeptám. „Evi, co by tě teď podpořilo, aby ses cítila dobře?“ A první tři věci, které mě napadnou, jdu zrealizovat.

V  květnu roku 2017 jsem kvůli diagnostikované cukrovce najela na Nízkosacharidové stravování a shodila 30 kg. Možná ti to přijde k smíchu, ale došlo mi, že řešit váhu jen na úrovni duše nestačí a tohle stravování mě naprosto nadchlo.

Teď ale mám pro tebe něco, oč bych se chtěla podělit. Je to moje nejnovější nahrávka a ty si ji nemusíš stahovat po zadání e-mailu, ale můžeš si ji poslechnout rovnou tady, nebo uložit do PC.

Snad se ti bude líbit. Zním tam trochu jako „anděl“, ale snad tě to nebude rušit od poslechu. Nejde o meditaci, je to jen léčivá nahrávka. Poslouchej ji dle libosti, pokud je nebo bylo zajídání tvým tématem.

Poslechnout nahrávku

Celkový čas nahrávky je 45 minut.

 

Udělej si radost a podpoř se na cestě k sebepřijetí

Stačí klinout na obrázek a dostaneš se na stránku s nahrávkami.

Eva Pitnerová
Žena, která vidí a předává LÉČIVÁ POSELSTVÍ pro ženskou duši. Už 13 let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mně pár věcí, které jsem na sebe práskla tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek. Čeká tě tady hodně zajímavých věcí. Proto uděláš dobře, když si web projdeš a posbíráš tu laskominy, připravené pro tebe.

Komentáře