Ona je prostě živel, jenže jaký?!

Tuhle větu jsi asi během života zaslechla často. Možná patřila tobě, možná byla o nějaké tvé kamarádce. Tak nějak asi víš, že slůvko „živel“ mělo představovat její neposednost. Pojď se ale společně se mnou zamyslet nad tím, co ta věta opravdu skrytě nese.

Ona je totiž plná skrytého potenciálu každého z nás. Každý z nás je totiž živel – někdo vodní, zemský, ohnivý a někdo vzdušný. Už ti asi svítá, kam mířím. A pokud ne, tak čti dál. Při tvoření on-line kurzu Alchymie Tarotu, který už je hotový, jsem se o živlech rozepisovala a napadlo mě se s tebou podělit.

Tarot se rozděluje na Malou a Velkou Arkánu. Malá Arkána je rozdělená do 4 živlů a každý z živlů má několik tzv. dvorních karet. To jsou karty s názvy Páže, Rytíř, Královna a Král.
Jsou to takové malé rodinky, a když jsem v kurzu sepisovala jejich esenci a zaměření, přestože to všechno mám v hlavě, přišlo mi geniální, jaké odpovědi o nás samých právě z dvorních karet můžeme vyčíst.

My jsme ty dvorní karty.

 • Pážata – děti
 • Rytíři – dospívající
 • Královny – zralé ženy
 • Králové – zralí muži

Všichni projdeme prvními dvěma fázemi a osvojujeme si talenty a zkušenosti, které nám tyhle skupiny přinášejí. Podle toho, jestli jsme ženy nebo muži, jsme pak Králové nebo Královny. Muži prominou, ale budu teď mluvit k ženám, protože s nimi pracuji a je mi to přirozené.

Právě živly, ve kterých se nacházejí, určí jejich zkušenosti a povahu. Samozřejmě je to trochu komplikované, stejně tak jako v astrologii se nedá jednoznačně říci, že člověk ve Lvu je takový a makový.  Tak jako se musí pracovat s celým nativním horoskopem, nedá se ani v Tarotu vzít jen jednu kartu, která tohle určí.

To ale neznamená, že nemůžeme dostat jasné obrysy o tom, jací jsme a k čemu budeme inklinovat. Jinými slovy – jaké jsme živly.

Živlové dary:

Vodní živel –

 • silná empatie,
 • intuice,
 • potřeba pochopení a lásky,
 • zkoumání věcí nejen na povrchu.

V Tarotu je přiřazen k POHÁRŮM. Mnohé ženy, které jsou narozené ve vodním znamení (Raci, Ryby, Štírky), se zajímají o osobní rozvoj a mají velmi silný smysl prodinu. Nemusí ale jít vždy o rodinu v tradičním způsobu chápání. Právě proto, že jsou velmi citlivé, získávají hluboký vztah k lidem i přírodě a vnímají je jako rodinu.

Potřebují kolem sebe charismatické lidi. Přestože samy umí lhát a manipulovat, možná právě proto lež a manipulaci nesnáší. Tedy přesněji, dokáží ji vycítit a odhalit. Nejdůležitější aspekt zrozenkyň ve vodním živlu je důvěra. Jakmile ji přestanou cítit, uzavřou se a už nikdy nevěří. Štírky se navíc ještě rozhodnou pro nenávist. Píšu rozhodnou, protože nenávist je volba. Jejich potravou je láska a cit.

V Tarotu  zastupuje ženu zrozenou ve vodním znamení karta KRÁLOVNA POHÁRŮ.

Živel vody prohlubuje a smiřuje. Můžeš vodní esenci požádat o pomoc, pokud se potřebuješ napojit na sebe a svou duši. Spojit se univerzem a také prohloubit svou moudrost.  Vodní esence, pokud jí to umožníš, ti pomůže odplavit hlubokou bolest.

 

Vzdušný živel –

 • silný intelekt,
 • přirozená komunikace a zvědavost,
 • touha poznávat nové věci,
 • cestování.

V Tarotu je spojen s MEČI. Napíšu to asi takhle – chyť vítr. Přesně to vystihuje duši žen, které se narodily ve znamení Vah, Blíženců a Vodnářů. Když se ladím na jejich energii, doslova cítím, jako bych měla uvnitř sebe třepotajícího se motýla. Neznamená to však, že jsou tak křehké, právě naopak. Jsou to velmi silné osobnosti a to třepotání motýlích křídel je podobenstvím pro neklidnou povahu.

Neustále musí být v pohybu. Když ne tělesně, tak mentálně určitě. Mají pořád zaměstnanou mysl a hledají ta nejlepší a nejdokonalejší řešení. To, čemu se zrozenkyně ve vzdušném živlu učí, je soucit se sebou i s druhými. Ne vždy ho totiž dokáží v sobě probudit, protože jejich silnou stránkou je všechno vymyslet. Měla by, měly by – to jsou spojení, která používají, a právě v nich není místo na soucit.

V Tarotu zastupuje ženu zrozenou ve vzdušném znamení karta KRÁLOVNA MEČŮ.

Živel vzduchu nám v životě pomáhá s odevzdáním něčeho, na čem lpíme. Ve filmu Comeback Marcelka alias Mamba používala mantru „vítr odvane“.  Můžeš tedy využít element (živel) vzduchu na podporu odevzdání toho, na čem lpíš. Ať už to znamená vzpomínky, nebo nějakou situaci.

 

Zemský živel –

 • péče,
 • zaujetí pro věc,
 • smyslovost a smyslnost,

V Tarotu je spojen s PENTAKLY. Tyto ženy se narodily ve znamení Býků, Pannen nebo Kozorožců a patří mezi znamení, která mají jasný směr. Silnou stránkou je péče, kterou věnují tomu, co je jim milé a co považují za důležité. Dokážou se tak moc nadchnout pro nějakou věc, že občas zapomenou, že nejsou nesmrtelné a přetáhnou samy sebe.

Umí z ničeho udělat něco. Učí se trpělivosti a překračování komfortních zón. Potřebují výzvy a překážky pro život. Neumí sedět s rukama v klíně a jejich heslo je „když se chce, všechno jde“. Mají rády kolem sebe krásno a umí si ho vytvořit. Zároveň však umí být neuvěřitelně líné, když se mají postarat samy o sebe. Snad jen Býčice nejsou líné se aspoň dobře najíst. Umí zacházet s penězi a vždycky někde nějakou kačku schovají.

V Tarotu zastupuje ženu zrozenou v zemském znamení karta KRÁLOVNA PENTAKLŮ.

Živel země ti v životě dodává oporu a stabilizuje tě. Pokud se cítíš neukotvená a doslova zavalená tíhou každodennosti, můžeš požádat esenci země o podporu a ukotvení. Skrze zemi se můžeš propojit se svým rodem a začít čerpat hojnost, která ze země vyvěrá, stejně tak jako z rodové linie.

 

Ohnivý živel –

 • dynamičnost,
 • odvaha,
 • podpora,
 • systematičnost.

V Tarotu je spojen s HOLEMI. Ženy zrozené v ohni jsou tvůrčími osobnostmi. Jsou velmi kreativní a plné emocí. Někdy si s nimi neumí poradit. Protože ale nechtějí druhým ublížit, to už fakt musí být, raději svým ohněm spálí samy sebe. Jsou hodně podobné vodním ženám. Stejně emocionální, ale místo hloubek naopak hledají povrch.

Je pro ně důležité vidět před sebou slunce a pozitivní krásný svět. Nerady prožívají bolest nebo zklamání. Špatně se s ním vyrovnávají. Talentu mají, že by ho mohly prodávat. Střelkyně, Lvice i Beranky jsou tvrdohlavé, vášnivé a někdy velmi silně umanuté. Ve svém životě potřebují systém.

Řád a tradice. Když nemají život pod kontrolou, bortí se. Někdy mohou působit nepřístupně až necitelně, ale opak je pravdou. Jsou to velmi citlivé osobnosti, které potřebují speciální zacházení. Kdykoli někomu dochází šťáva nebo nápady, ohnice poradí a podpoří.

V Tarotu zastupuje ženu zrozenou v ohnivém znamení karta KRÁLOVNA HOLÍ.

Živel ohně tě může podpořit v proměně, kterou na své cestě potřebuješ nebo právě prožíváš. Phoenix je pták, který se rodí z popela a jako symbol je spojený s transformací. Oheň má také očisťující esenci. Můžeš tedy esenci ohně využít jako pomocníka v situacích, které potřebují ukončení a odpojení se.

Tak, milá ženo, jaký jsi živel. Pochlub se 😉

Individuální kurz Tarotu

Zvu tě nejen k výuce a práci s Tarotem, ale do světa, ve kterém se naučíš i důvěřovat více své intuici i sobě a třeba i komunikovat se stromy. 

Naučím tě pracovat s kartami tak, že už nikdy nebudeš potřebovat manuál. 

 

Eva Pitnerová
Jmenuji se Eva Pitnerová a narodila jsem se v roce 1983 své bílé matce a cikánskému otci. V mých žilách koluje vidante síla mých předků z otcovi strany (kartářek a věštkyň) a temperament. Z rodu své matky čerpám vnitřní sílu a láskyplnost. S výkladem karet jsem začala, když mi bylo 21 let. Od chvíle, kdy jsem vzala karty do ruky, bez jakékoli přípravy nebo studia, jsem byla v napojení a rozuměla jsem jejich vzkazům. Prostě to mám v krvi. Telefonickou konzultaci si objednej přímo tady>> a přečíst si o mém příběhu můžeš tady>>

Připravila jsem pro tebe manuál Trojúhelníky lásky, který ti pomůže s tématem nevěry, která bývá velmi častým problémem v parterských vztazích>>

Jsem autorkou několika eBooku které tě provedou světem intuice, strachu a také tě zasvětí do alchymie Tarotu.>>

Pokud tě zajímá tajuplná alchymie Tarotu a ráda bys do ní pronikla, pak tě zvu do individuálního kurzu, ve kterém budu pracovat jen s tebou.>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek.

Služby, které ti mohu nabídnout

Žádné z mých služeb nenahrazují lékařskou péči a ani by tak neměly být chápány. 

Vidante konzultace

Vidante znamená vidoucí, zřící a mé služby takové jsou.

Vybrat si můžeš hned z dvou vidante služeb.

Andělského čtení - Devloro kamiben a také můžeš využít mapy vztahů - Bachtalo Khere.

Rituály na míru

Vytvořím ti rituál na míru, tak aby ti přinesl více síly a požehnání do oslabené oblasti. 

Rituálem jde podpořit jakoukoli oblast života.

Nečekej, však žádné magické zaříkávání nebo dokonce připoutání partnerů k sobě.

Já jsem čarodějka, která cítí duchovní zákony a nezasahuje v místech, která jí nenáleží.

Karmické konstelace

Nejde změnit příběh těch, kteří trpěli. 

Jde, ale pro jejich duši vytvořit prostor k smíření a k nalezení vnitřního klidu a tím se vytvoří transformační proces, který bude ozdravný pro celou rodovou linii i pro tebe

Vydej se na cestu ke svým předkům.

Komentáře