Dívej se na sebe očima těch, kteří… Z webináře u Míši Měřínské

Pozvala mě Michala Měřínská do svého webináře o ženské kráse a rituálech. Možná jste webinář viděly, ale možná také ne. Právě pro vás jsem se rozhodla sepsat vám své odpovědi do článku, protože cítím, že jsou důležité.

Článek můžete šířit sdílením, aby se dostal k dalším ženám a podpořil tak jejich cestu k ženské kráse. Míša je báječná průvodkyně světem ženské krásy.

Říká: Krása začíná ve vaší hlavě!

A já s tím souhlasím. Četly jste její knihu? Nečetly? Myslím, že by se vám mohla líbit.

Kdo je Michala Měřínská?

Musím vám prásknout, že když mi Míša napsala, že mě chce na svém webináři jako jednu z hostek, tak jsem se úplně rozzářila. Věděla jsem, že mi vesmír skrze ni posílá potvrzení o tom, že moje ženskost a krása jsou už plně vidět. Některé sledujete mou nynější proměnu a vidíte, jaké změny se dějí. A Míša, aniž by tušila mé myšlenky, mi svou pozvánkou jen potvrdila to, co jsem sama cítila.

Pojďme ale teď k otázkám, které mi Míša položila.

Evi, moc Tě poprosím, jestli se našim divačkám představíš a řekneš, co děláš a v čem ženám pomáháš. A zrovna se Tě zeptám na první otázku – vzpomeneš si na nějakou konkrétní situaci, ve které Ti pomohl posílit krásu a sebevědomí právě nějaký ženský rituál, který sis udělala sama doma?

Jmenuji se Eva a jsem vědma, která předává léčivá poselství pro ženskou duši. S oblibou o sobě říkám větu, kterou mi věnovala už před lety moje kamarádka Terezka Kramerová – Eva, která vidí.

Víc jak dvanáct let pracuji se ženami pomocí karet, vizí a obrazů. Podávám jim nejen virtuální ruku, aby nebyly samy a mohly se zvednout ze dna. Beru je na cestu do hloubky jejich duše a osvětluji místa, která jsou důležitá, aby porozuměly svému bytí tady a teď. Ukazuji jim souvislosti v přítomnosti s jejich minulostí. Minulost totiž velmi ovlivňuje to, kým jsme teď, a jaké životy žijeme a žít budeme.

Pokud myslíš čarovaný rituál, tak ten, kdy jsem přijímala samu sebe a loučila se s minulostí. Přicházeli ke mně obrazy toho, co vše mám dělat a říkat. Následovala jsem to. Cítila jsem se pak celá jiskřivá a lehčí. A pak ještě jeden. To byl tantrický rituál včetně masáže. Kterou ale dělala moje kamarádka pro mě. Po skončení jsem měla své skoro černé oči, medově zlaté. Byla jsem z toho uchvácená.

Jak mohou rituály ženám pomoci v jejich záměrech a naladění se na sebe? Jak pomáhají ve vědomé péči o sebe samotnou Tobě?

Důležité je porozumět tomu, že my ženy jsme nastavené na péči o druhé. O rodinu a děti. Pečujeme o domácnosti a všechny její obyvatele. Někdy se až obětujeme pro harmonii a klid, který chceme vytvořit, že samy sebe dostáváme do stresu a pocitu vyhoření. Popíráme samy sebe a své touhy, protože nám nikdo neřekl, že to jde dělat jinak.

Naše maminky nás neučily (tedy aspoň většinu z nás) péči o sebe. Příkladem je moje maminka. Nikdy jsem jí neviděla udělat něco jen pro sebe. Neviděla jsem jí nalíčenou. Nikdy za sebe neutrácela, pokud třeba nešlo o cigarety. Parfém, kabelku nebo hezké šaty si někdy nakoupila. Pamatuji si, že nosila jedny kalhoty více jak deset let. O botách ani nemluvím. A věřím, že takových maminek je víc. My dcery, jsme se tedy učily být pracovité, obětavé a nic nechtít pro sebe. Naučily jsme se dát na první místo druhé. A tady právě vnímám rituály jako velmi prospěšné.

Není to o tom, že žena čaruje, ale o tom, že si dovolí trávit čas sama se sebou. Záměr a rituál jsou jen nástrojem, ale nejede o ně. Jde o ten čas pro sebe, chuť něco pro sebe udělat. Když chci vytvořit rituál, cítím, že potřebuji být čistá, hezky oblečená, jako když jdu ke štědrovečernímu stolu. Koncentruji se tedy na sebe. Vnímám samu sebe a své potřeby. Najednou stranou odchází vše ostatní. Jsem jen já. Jsem tu pro sebe a se sebou. A to mě rozzařuje z mého nitra. To mě dělá krásnější a sebevědomější ve smyslu, že jsem si vědomá sama sebe. A protože jsem prožila takový pocit, tak se k němu chci co nejčastěji vracet a svítím víc a víc. A moje vnitřní světlo skrze mě září ven.

Toho si samozřejmě všímá i okolí. Hlavně muži. A co si budeme povídat, tohle my ženy máme rády, přitahovat milou pozornost. Pak chceme zářit víc a víc.

Proč myslíš, že se ženy ještě rituálů a takového toho ženského čarování bojí? Co je na nich podle Tebe tak odmítaného?

O tomhle jsem dělala v době Betainu seminář, který budu opakovat. Když na chvíli připustíme, že se zde nerodíme poprvé, tak se vysvětlení doslova nabízí. Naše duše si prošly už skoro vším. V době svaté inkvizice byly nevinné ženy týrané, vražděné a znásilňované jen pro jejich přirozenost, kterou je spojení s přírodou. Rozuměly bylinkám, elementům. Věděly, že Duch je ve všem. Uměly s ním komunikovat a léčily. To však v té době bylo nepřípustné a trestalo se to smrtí. V lidech byl zasetý strach a skrze něj, se probouzely jejich temné stránky. Nenávist, závist a agrese tedy dovedlo stovky možná tisíce žen k upálení, oběšení, ubití. A naše kolektivní vědomí si to vše pamatuje.

A pokud ženy, které dříve takovou to smrtí zemřely, jejich podvědomí se brání a nechce znovu prožívat utrpení. Je to, jako když si sáhneš na rozpálenou plotýnku. Nikdy už to neuděláš znova. Vytvoří se blok a zkušenost, které ti v tom brání. To se však dá všechno zpracovat skrze různé dnes už dostupné terapie. A my ženy se postupně vracíme k naší magické přirozenosti.

Odmítaného na nich není podle mě nic. Jen ženy, které neprošly nějakým zasvěcením nebo školením, mají pocit, že samy je dělat neumí a nemůžou. Brání jim nezkušenost, stud i strach. Dnešní doba je však úžasná v tom, že se povědomí o rituálech neustále šíří a tak se k nim ženy vrací. Třeba nejdříve přes nějaké semináře nebo kurzy a pak, když naberou sebevědomí, je dělají i samy podle svých pocitů.

Evi, můžeš s divačkami sdílet nějaké konkrétní tipy na rituály, kterými mohou posílit svůj vztah vnitřní nebo vnější kráse v období, na které bývají ženy hodně citlivé – a to období úplňku a novu?

Já měla několik měsíců jeden malý rituál. Dívala jsem se sama sobě do očí a do obličeje. Dávala jsem si pozornost a nechávala jsem proudit své emoce ven. Ony oči jsou branou do duše. V obojím, novu i úplňku, bych zavedla jeden rituál, který bychom měly praktikovat už navždy a tím je, být k sobě laskavé a nekritické. Doslova se přijímat bez výhrad. Se vším kým právě jsme a jaké jsme.

Prakticky to znamená, že ve chvílích, kdy jsme ze sebe samých rozladěné, dovolit si rozladěnost prožít. Nechtít ji změnit a utéct od svých pocitů, ale naopak dovolit si prožívat vše, co cítíme, a mít se i tak rády.

A máš nějaký konkrétní tip na fakt krátké a účinné kouzlo, když se ženy necítí krásné a potřebovaly by doplnit trochu sebevědomí během chvilky? Jak na to?

Krátké kouzlo neznám, ale osobně mi pomáhá začít se usmívat. Jen tak. I při mytí nádobí se začít usmívat. Po chvílí se ten úsměv začne rozlévat do celého těla a hned se cítím lépe. Druhá věc, která mi pomáhala, že jsem si stoupla před zrcadlo, zavřela oči a do svého nitra jsem poslala otázku: „Jak vypadám pro (jméno konkrétního člověka, o kterém vím, že se mu líbím)“ a otevřela jsem oči a dívala se na sebe. Najednou jsem v zrcadle začala vidět velmi krásné děvče.

A tím bych se rozloučila.

Dívejme se na sebe očima těch, které nás milují, když my samy se ještě milovat neumíme, a nikdy nebudeme ošklivé.

Vstupte se mnou do energií a esencí měsíců roku 2018

Velmi ráda se stanu vaší průvodkyní celým rokem.

Ještě vám to prásknu jednu věc

Pokud chcet vědět už teď více informací, použijte formlulář v kontaktech a zeptejte se.

Jmenuji se Eva Pitnerová a jsem z poloviny cikánka. Z rodu mého otce čerpám věštecký dar a temperament a z rodu své matky čerpám vnitřní sílu, láskyplnost, magii. S výkladem karet jsem začala v roce 2005 a od té doby jsem pracovala s více jak 10.000 klientkami. Postupně jsem začala kromě karet pro klientky nabízet konstelace - Karmické a rodinné a regresně transformační službu - Cesta ke kořenům Tady najdeš služby, které nabízím>> a tady si přečti o tom kdo jsem>>

Vytvořila jsem pro tebe programy ZDARMA, které najdeš tady nech se inspirovat a provést k harmonickým vztahum>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek.

Komentáře