Prohlubte vaše spojení skrze společný prožitek!

„V životě je jen jedno štěstí – milovat a být milován.“ — George Sand, francouzská spisovatelka 1804 – 1876

Je Valentýn svátek zamilovaných, nebo opruz, který do ČR přišel z nevím odkud? Za mě je to hezká příležitost připomenout si v každodennosti, že oslavovat lásku je důležité a SAMOZŘEJMĚ nejen v určený den.

Mnoho Čechů ho bojkotuje, a to z různých důvodů.

Vypozorovala jsem, že se sv. Valentýnem mají problém především muži. Takoví, pro které je těžké být pozorný a citově otevřený.
Další důvod pro bojkot vidí v tom, že je na svátek sv. Valentýna prezentováno jako nutnost koupit dárek nebo prožít romantický večer, což jim připadá jako pouhá reklama. Jenže i za tímhle je nevědomý důvod – neradi sami sebe vystavují pocitu selhání, aby nedarovali nebo nevytvořili nedokonalý „večer“. Pramení to z dětství, kdy vyrůstali s kritickými rodiči, pro které nebylo nic dost dobré.

Nemáte partnera, nebo už předem víte, že váš partner tohle nebude chtít absolvovat? Pak se společně můžeme podívat, kde je zakopaný pes>>

Pojďme Valentýnu na chvíli říct ANO a podívat se na tenhle den jinak.

Valentýn není přímo spirituální svátek, ale můžete k němu tak přistupovat. Spirituálním se stává, pokud na něj pohlížíte jako na příležitost k hlubšímu propojení ve vztahu s partnerem. Odhaduje se, že svátek slaví až 1 miliarda lidí. To už je dost silné pole lásky, ke kterému se můžete připojit.

Pojďte využít Valentýn k vědomému propojení v partnerství, a to skrze rituál. Může poskytnout prostor k hlubšímu porozumění s partnerem a k posílení vzájemného vztahu. Samozřejmě platí, že na takový rituál musí být dva, kteří do něj vstupují vědomě a s ochotou.

Takový přístup může vést k hlubšímu a trvalejšímu propojení a rozdmýchání  plamene, který je dušen nevědomou každodenností.

Co dělat, když jeden z partnerů takový rituál bojkotuje?

Mluvte o svých skutečných pohnutkách. Jednou z nich je, že se cítíte osamělé, a to i když jste ve vztahu. Neříkejte, že chcete slavit Valentýn, ale rovnou řekněte, jak vám Valentýn připomněl, že byste si mohli udělat vědomou chvíli pro sebe.
Nebo vašim partnerům přepošlete tenhle článek!

Vzkaz pro vás!

Pokud vám článek byl přeposlán – zapomeňte na všechna ALE a vezměte přeposlaný článek jako podanou ruku a vyznání lásky. Vašim partnerům na vás záleží a chtějí vzájemnou lásku prohloubit! Co může být víc? Řekněte ano a užijte si společné chvíli při rituálu lásky.

Teď už ale pojďme na tvoření magického rituálu Propojení srdcí!

Důležité je, abyste oba přichystali prostor a udělali ho pro sebe útulný a pohodlný. Může to být vaše ložnice, ale klidně i kuchyně, pokud v ní trávíte více společného času.

Smyslem toho je, že vkládáte společně energii do vašeho záměru. Už to vás sbližuje a propojuje. Rituál nebo ceremonie je vždy o vědomé práci v přítomnosti. Vytvořte intimní prostor, ztlumte světla a nechte svíčky, ať prostor rozzáří teplým světlem.

Co můžete využít při tvoření magického místa?

1. Svíčky, které jsou symbolem tepla a světla vaší lásky a mohou vytvořit romantickou atmosféru. Jsou také symbolem pro minulost (vosk), přítomnost (plamen) a budoucnost (teplo/energie).
2. Deky nebo něco, na co se můžete usadit, abyste měli pohodlí. Můžete samozřejmě použít postel. Prostě si udělejte své hnízdo lásky.
3. Vonné esence či kadidlo. Použití vonných esencí a kadidla může pomoci uvolnit mysl a vytvořit klidnou a uklidňující atmosféru. Navíc vůně je jeden ze smyslů, který nám pomáhá ukotvovat prožívané emoce. Navždy už budete mít vybranou esenci spojenou s tímto rituálem.
4. Krystaly nebo kameny, které jsou spojené s láskou. Můžete na ně také pohlížet jako na předměty, které ukazují na pevnost vztahu a mohou být použity jako talismany, které budete nosit u sebe. Kdykoli se jich dotknete, vzpomenete si na svého partnera, a navíc se vám vybaví prožitek ze společného rituálu. Kameny, které můžete v rituálu použít, jsou rubín, jantar nebo růženín.
5. Není to nutné, ale pokud budete chtít, kupte pro své partnery dárek. Stačí jen drobnost. Takovým dárkem může být balzám na rty nebo třeba balíček oříšků.
6. Hudba, na tu rozhodně nezapomeňte. Domluvte se na hudbě, kterou máte rádi, nebo vám přijde vhodná k takovému rituálu. Hudba stimuluje emoce a sluch je dalším smyslem, který si uchovává vzpomínky.
7. Rozhodně nezapomeňte na vyznání lásky. Nejde o to, psát nějaké básničky a mít dokonale nachystaný srdcervoucí text. Vyznání lásky by mělo být upřímné, a především by mělo mít v sobě obsaženou vděčnost. Věřte mi, i po 20 letech manželství, které není zrovna funkční, jsou věci, za které jste u partnera vděční. Tak ať to slyší.
8. Připravte si nějaké oblíbené ovoce, nejlépe hroznové víno, nebo takové, které si vzájemně vložíte do úst.
9. Fyzický kontakt, jako je objetí a polibky, může být součástí rituálu a pomoci upevnit vztah. Může to být třeba masáž rukou, nohou nebo jen hlazení a znovuobjevování toho druhého. Záměrem však není milování, ovšem nikdo neříká, že k němu dojít nesmí 😉.

Klíčové je, aby rituál byl autentický a odpovídal potřebám a pocitům obou lidí.

Tohle si oba přečtěte před začátkem rituálu.

Až budete mít připravený prostor, postavte se proti sobě a dívejte se jeden na druhého. Aktivujete tím první ze smyslů, tím je zrak, který vám uchová vzpomínku na tenhle okamžik. Mlčte, dýchejte a zkuste svůj dech sladit. Ve své mysli si držte záměr, že tomu druhému chcete dát najevo svou lásku a současně ji prohloubit. Jeden druhému řekněte jen DĚKUJI. Vyjádříte tak vaši vděčnost za společný rituál a záměr.

Usedněte do předem připraveného hnízdečka tak, aby se vaše záda dotýkala. Tento moment vám má připomenout, že jste jeden pro druhého oporou. Nemusíte vůbec mluvit, jen pravidelně dýchejte a zvědomujte si ve své mysli to, za co jste tomu druhému vděční. V čem cítíte oporu. A také ve své mysli nechte přijít informaci, v čem oporu necítíte.

První ať mluví muž. I to, že překoná vnitřní ostych, ho ve vašich očích postaví na bednu vítězů. Nechte ho, ať vám řekne, za co všechno je vám vděčný, v čem jste mu oporou a co mu chybí. Neposuzujte, jestli je to hodně bodů, nebo jen jeden. Pořád mějte na paměti, že jeden i druhý rituálem procházíte z lásky .
Pak jste na řadě vy. Udělejte totéž, co partner.

Zase se na chvíli odmlčte, zkuste se usmát a chvíli ten úsměv na své tváři držet. Do vašeho mozku se vyšle signál, že jste šťastní. Začnou se uvolňovat hormony štěstí a ten pocit vás doslova naplní.
Otočte se čelem k sobě a opět si vzájemně poděkujte. Projevení vděčnosti umocňuje prožívaný rituál a současně doslova léčí v tom druhém pocit, že není důležitý.

Až budete sedět čelem k sobě, položte si oba levou ruku na srdce a pravou ruku položte na srdce svého partnera. Vznikne mezi vámi propojení a první z vědomých doteků. Zůstaňte tak po celou dobu, kdy budete mluvit. Vnímejte jeden druhého, nadechujte vůni, která je přítomná, rozhlédněte se kolem sebe a zvědomte si, že tohle celé jste přichystali jeden pro druhého.

V tenhle moment si vyměníte tyto věty:

Žena: Přijímám svůj díl odpovědnosti za to, jaký je náš vztah.
Muž: Přijímám svůj díl odpovědnosti za to, jaký je náš vztah.

Tohle je důležitý moment, protože ve vztazích máme tendenci k obviňování toho druhého a neuvědomujeme si, že vztah tvoří oba.

Muž: Jsem odhodlaný být přítomný a dělat vše, co je v mých silách, aby náš vztah fungoval.
Žena: Jsem odhodlaná být přítomná a dělat vše, co je v mých silách, aby nás vztah fungoval.

Tohle není slib tomu druhému, ale je to vědomý závazek sám sobě o tom, že budete přítomní (mentálně a fyzicky) a budete svoji energii investovat do vašeho vztahu.

Žena: Nezapomenu pečovat o svou vnitřní spokojenost a budu všímavá sama k sobě.
Muž: Nezapomenu pečovat o svou vnitřní spokojenost a budu všímavý sám k sobě.

Tohle je velmi důležité zvědomění pro oba, protože jen pokud jsme sami se sebou spokojení a všímaví, máme kapacitu být všímaví i k partnerům.

Muž: Jsem tu a vidím tě.
Žena: Jsem tu a vidím tě.

Tímhle si potvrzujete, že jste tady a druhého vidíte. Možná se vám tahle věta budu zdát divná, ale někdy TU ve skutečnosti nejsme a nevidíme se. Utíkáme v myšlenkách i jednání, ale také na nás má vliv naše minulost. Nejen naše základní rodina, ale také naši předci – a bohužel někdy jsme spíše s nimi. To se projevu třeba tak, že nevědomě sdílíme jejich pocity, cítíme tlak a je pro nás těžké dělat některé věci, které sice chceme, ale nejde nám to. Víc si o tom, přečtěte tady >>

Pak své ruce rozpojte.

Přišel čas, kdy aktivujete další dva smysly – chuť a hmat. Nakrmte se vzájemně. A trošku si s tím pohrajte, přejíždějte tomu druhému po rtech, se soustem olízněte jeho nebo její prst. Vzájemně se u toho dotýkejte. Skrze hmat si do svých buněk zapíšete nejen tento moment, ale celou atmosféru a uvidíte, jak i v dalších dnech vaše smysly dokážou z paměti vyvolat vzpomínku, která vás bude sytit a dost možná zažehne další vědomě prožitý společný čas.

Máte-li přichystané dárečky, je čas si je vyměnit. Pokud je nemáte, nevadí.

Rituál pomalu končí a vy můžete pokračovat v dotecích a pomilovat se spolu. Nebo rituál ukončete tím, že se navzájem pokloníte s úctou a vědomím že jste oslavili svůj vztah, a stulíte se jeden druhému do náruče.

Přeji vám oběma, abyste si svůj magický rituál užili. Svůj vztah můžete také posílit a zkvalitnit párovými konstelacemi. Sledujte moji nabídku, abyste se s partnerem už brzy mohli přihlásit na individuální partnerské konstelace.

Zatím můžete přijít na smíšené konstelace do Olomouce 23. – 24. 3. 2024

Jmenuji se Eva Pitnerová a jsem z poloviny cikánka. Z rodu mého otce čerpám věštecký dar a temperament a z rodu své matky čerpám vnitřní sílu, láskyplnost, magii. S výkladem karet jsem začala v roce 2005 a od té doby jsem pracovala s více jak 10.000 klientkami. Postupně jsem začala kromě karet pro klientky nabízet konstelace - Karmické a rodinné a regresně transformační službu - Cesta ke kořenům Tady najdeš služby, které nabízím>> a tady si přečti o tom kdo jsem>>

Vytvořila jsem pro tebe programy ZDARMA, které najdeš tady nech se inspirovat a provést k harmonickým vztahum>>

Jsem ráda, že jsi zavítala na můj web skrze tento článek.

Komentáře